Informace o Westíkovi

28. ledna 2008 v 17:15 | Sabča(majitelka blogu) |  informa
Informace:
Země původu: Velká Británie
Klasifikace: Skupina 3, sekce2 - nízkonozí teriéři. Bez pracovní zkoušky.
Celkový vzhled: Pes silné stavby těla s hlubokým hrudníkem a žebry sahajícími daleko dozadu; rovný hřbet, přední a zadní fronta plná síly, na svalnatých nohách v náležité míře vykazuje znamenité spojení síly a aktivity.
Povaha: Malý, aktivní, hravý, houževnatý pes se značným sebevědomím a uličnickým výrazem. Ostražitý, čilý, odvážný a sebejistý, avšak přátelský.
Hlava: Vzdálenost od týlu k očím je mírně větší než délka mordy. Hlava je bohatě osrstěna a je nesena v pravém nebo menším úhlu k ose krku. Hlava nemá výt nesena vysunutá vpřed.
Lebka: Mírně klenutá, čelní partie mají od jednoho kraje k druhému hladké obrysy. Od nasazení uší k očím se nepatrně zužuje.
Stop: Výrazný, tvořený bezprostředně nad očima silnými nadočnicovými oblouky, které přes oči mírně přečnívají a mezi očima vykazují slabou prohlubeň.
Nos: Černý, poměrně velký, který se zbývající částí mordy tvoří hladký obrys. Nevyčnívá dopředu.
Morda: Od očí směrem k čenichu se postupně zužuje. Morda není pod očima vpadlá, ani příkře spadající, nýbrž dobře vyplněná.
Zuby: Silné a rovné čelisti. Mezi špičáky jsou natolik široké, aby byl vyjádřen požadovaný uličnický výraz. Zuby jsou v poměru k velikosti psa velké, s pravidelným nůžkovým skusem (horní zuby těsně překrývají spodní a jsou vsazeny kolmo do čelisti).
Oči: Posazené daleko od sebe, středně velké, nejsou vypouklé. Oči jsou pokud možno co nejtmavší, mírně vpadlé, s bystrým a inteligentním výrazem a z pod hustého obočí působí pronikavým pohledem. Světlé oči jsou vysoce nežádoucí.
Uši: Malé, vztyčené a pevně nesené, zakončené výraznou špičkou. Nejsou nasazené ani příliš daleko od sebe ani příliš blízko. Srst na uších je krátká a hladká. Neměla by se stříhat. Na špičkách uší nesmějí být střapečky srsti. Kulaté, široké, velké nebo tlusté uši nebo srstí příliš porostlé uši jsou nanejvýš nežádoucí.
Krk: Dostatečně dlouhý, aby umožnil požadované nasazení hlavy; svalnatý, postupně se rozšiřující k základně a plynule přecházející do hezky šikmých ramen.
Tělo: Kompaktní, s rovným hřbetem, širokými a silnými bedry, hlubokým hrudníkem; žebra v horní polovině dobře klenutá, z boku působící dosti plochým dojmem. Zadní žebra značně hluboká; odstup mezi posledním žebrem a pánevní končetinou je tak krátký, jak jen vyžaduje volnost pohybu.
Ocas: Dlouhý 12,5 až 15 cm, pokrytý drsnou, ne však přerostlou srstí (bez vlajky). Ocas je pokud možno co nejrovnější, nesený čile, nikoliv však vesele či přetočený nad hřbet. Dlouhý ocas je nežádoucí a nemel by být v žádném případě kupírován.
Hrudní končetiny: Nohy krátké, svalnaté, hustě pokryté krátkou hrubou srstí. Ramena umístěná šikmo vzad. Lopatky jsou široké a přiléhají těsně ke stěně hrudního koše. Ramenný kloub je umístěn vpřed. Lokty těsně přiléhají a umožňují pohyb HK souměrný s osou těla.
Pánevní končetiny: Silné, svalnaté a přes záď široké. Nohy jsou krátké, svalnaté a šlachovité. Velmi svalnatá stehna nestojí příliš daleko od sebe. Hlezna dobře zaúhlená a posazená pod tělem tak, aby byla v postoji i v pohybu poměrně blízko u sebe. Strmá nebo slabá hlezna jsou nanejvýš nežádoucí.
Tlapky: Přední tlapky jsou větší než zadní; okrouhlé, přiměřeně velké, silné, s tlustými polštářky pokryté krátkou drsnou srstí. Zadní tlapky jsou menší a mají tlusté polštářky. Povrch polštářků a všechny drápy mají být nejlépe černé.
Pohyb: Volný, přímý a celkově lehký. HK volně vybíhají vpřed z ramen. Pohyb PK je volný a silný, končetiny se pohybují blízko u sebe. Strmá nebo slabá hlezna jsou nanejvýš nežádoucí.
Srst: Dvojí. Krycí srst je tvořena z drsné srsti zhruba 5 cm dlouhé, bez jakéhokoliv zvlnění. Podsada, která připomíná kožešinu, je krátká, měkká, přiléhavá. Otevřená srst je nanejvýš nežádoucí.
Barva: Bílá.
Velikost: Výška v kohoutku přibližně 28 cm.
Vady: Každá odchylka od uvedených požadavků a míra závažnosti by měla být úměrná stupni odchylky.
Poznámka: Psi by měli vykazovat dvě zřetelně normální varlata plně sestouplá v šourku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jitty Jitty | Web | 28. ledna 2008 v 17:16 | Reagovat

Jeee , to je moc kraaaasný plemeno....

Přidala bych sem nějakej ten obrázek, ale jinak máš moooooc pěknej blog!!  Ji pejsci po stranách se mi líbí ☻ ☻

2 Sabca(majitelka blogu) Sabca(majitelka blogu) | E-mail | 28. ledna 2008 v 20:50 | Reagovat

Jitty:dekji za pochvalu..mas taky peknej blog...obrazky dodam a diky za komentik!!papa Sabca

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
BANNER

WELCOME TO CZECH FANS ABOUT AVRIL LAVIGNE!