Informace o něm

28. ledna 2008 v 16:53 | Sabča(majitelka blogu) |  infor
Neco o zlatem retrivrovi:
Zlatý retrívr je nejenom krásný, ale také hodný, milý, nekonfliktní, a hlavně nekonečně přizpůsobivý. Považuje se za jedno z nejlepších plemen "k dětem". Přestože je svým původem lovecký pes a miluje pohyb ve volné přírodě, koupání, plavání, prohledávání terénu a přinášení aportů, bez mrknutí oka se spokojí s životem uprostřed města i s tím, že většinu života stráví na pohovce. Takový život si ale nezaslouží. Každý zodpovědný majitel, který si pořídí retrívra, by měl počítat s tím, že bude mít loveckého psa, který ke svému zdárnému vývinu potřebuje hodně pohybu. Zlatý retrívr skvěle zvládá roli průvodce nevidomých, uplatní se i v práci záchranáře a canisterapii.
Původ: Vznikl křížením předchůdců flat coated retrívrů s dnes už neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo roku 1868 díky lordu z Tweedmounthu. Pro zušlechtění typu byli prý později přikříženi i irští setři. K oficiálnímu uznání poprvé došlo roku 1913.
Popis: Středně velký, statný, harmonicky stavěný pes. Hlava vyvážená, dobře modelovaná, bez hrubých rysů, se širokou lebkou a stejně dlouhým, silným, širokým a hlubokým čenichem. Oči tmavě hnědé. Uši středně velké, zavěšené ve výšce očí. Krk dostatečně dlouhý, svalnatý a suchý. Končetiny rovné, silné a svalnaté. Tělo s prostorným hrudníkem, dobře klenutými žebry a krátkou bederní partií. Ocas v linii hřbetu, dosahuje k hleznům. Srst delší, hladká nebo zvlněná, hustá a odpuzující vodu. Zbarvení: zlaté až krémové. Velikost: kohoutková výška psů 56-61 cm, fen 51-56 cm. Hmotnost: 27-33 kg.
Zvláštní nároky: Potřebuje hodně pohybu a pravidelnou péči o srst.
Užití: Lovecký pes, mnohem častěji však chovaný jen jako pes rodinný.
zdroj - knihy Pes pro mě (Lea a Martin Smrčkovi, Libuše a Jaromír Knotkovi) a Kapesní atlas psů (Lea a Martin Smrčkovi)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kujda Kujda | Web | 28. ledna 2008 v 16:54 | Reagovat

Ahooj přihlaš se u mě do SONB díky..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
BANNER

WELCOME TO CZECH FANS ABOUT AVRIL LAVIGNE!