Leden 2008

Fotečky Kokršpaněla

30. ledna 2008 v 19:37 | Sabča(majitelka blogu) |  Kokršpaněl
Tady mate nekolik fotecek kokra.
Pridam!!nebojte se.a piste komentare

Par odkazu

30. ledna 2008 v 18:40 | Sabča(majitelka blogu)
Tady mate par odkazu na psi stranky...Kouknete se sou docela super!!
http://www.celysvet.cz/psi-kalendar-a-jmena.php -To jsou stranky kde mate psi kalendar se jmenama ruznych pejsku..Doufam ze se Vím budou libit...
http://www.kennels.cz/psijmena/ -Tady na tech strankach mate psi jmena...Jsou pestre a je tam fakt hodne jmen...Juknete se.
http://www.staj.ufonek.net. -je to virtualni staj...Muzes se tam zaregistrovat a zacit sbirat body.Koupis si sveho virtualniho pejska nebo vytvoris...Vsecny info mate napsane na te strance...Já osobne sem tam uz dlouho zaregistrovana..Muj TIP!!!Kouknete se je to fakt moc super..
www.psiskolafalco.cz/ -Jsou to oficialni psi stranky...Je tam o psech hodne informaci..kdyz se kouknete tak nebudete litovat!!!
www.lovecky-pes.estranky.cz/ -Jsou to stranky o leveckem psivi..je tam fakticky hafo informaci...Ale jen o leveckych psech..
Tato stranka sice neni o psech ale je super!!
http://www.konskysen.net. -Tato stranka je o konich..sem tam zaregistrovana taky!!!je to taky virtualni staj..Doporucuji!!!
Ete na zaver par obrazku!!
AHOOOOOOOOOOOJ a piste komentiky!!!papa

BODÍKY

29. ledna 2008 v 20:09 | Sabča(majitelka blogu)
Ahojky tak tady budou body!!!!Zaciname na 1000 bodu...Kazdej kdo se prihlasi tak to bude mit v mejlu..1 fotecka dle vlastniho vyberu bude stat asi 500 bodu ju..Neni to moc,kdyz budete treba jednou za 2 dny dostavat za jednoduchou otazku treba 600 bodu ..Body se bodou menit protoze kdyz si koupite 1 obrazek za 500 bodu tak musim odecist nebo kdyz splnite otazku tak prictu ju..Já hraju taky a uz sem i zapsana..Obrazky posilam na uvedene mejli aby to tady nemohl nekdo kopirovat jasny...Tak ahojik a tesim se ahoooooj...Sabca
CLENI A BODY:
Já(Sabca majitelka blogu)-1000 bodu
BBarbucha-1000 bodu
Rikkushka-1000 bodů

SCHUZKY

29. ledna 2008 v 20:02 | Sabča(majitelka blogu)
Takze tady bodou schuzky:budeme si pisat o psech atd....Vzdycky piste prostrednictvim komentaru..A klidne piste kdy by se Vám hodila dalsi schuzka..Bude to i takovy virtualni klub..Dam vam treba otazku a kdyz na ni zotpovite spravne,tak dostanete napr.500 bodiku..Body budou v rubrice psi klub a BODY.Najdete si vase jmeno a tam mate pocet bodu..Za to Vám muzu posilat ruzne obrazky,animace nebo neco takoveho..nebo Vám muzu udelat na Staj ufonek(jestli znate a jste tam zaregistrovani)treba fotecku psika...To je podle bodu..tak piste prihlasky a budu se tesit Ahojky Sabca

Přihláška do klubu

28. ledna 2008 v 21:06 | Sabča(majitelka blogu)
Ahojky vsichni!!
Tady na blogu zavadim takzvany psi klub.Bude to hlavne o zabave a o informacich o psech.Kdo bude chti byt v klubu tak mi napise do komentiku:
Jmeno v klubu:(kazdy podle sveho.muze to byt trebe plemeno psa,jemno proste co chcete)
Vek:(kolik Vám je let)
E-mail-(pro zaslani info)
Já Vám pak poslu zpetny e-mail a v nem bude jeste par informaci.
Bude se treba poradat nejaka schuze clenu klubu.To znamena ze si naplanujeme den ,kdy se sejdeme v "SCHŮZCE"je to taky v rubrice psi klub.Kdyz nekdo nebude moct prijit na schuzku v den kdy schuzka je proste mi napise e-mail(mail je nize).Pak tam jeste bude "PLANOVÁNI SCHUZEK".Tam budou terminy schuzek.Bud to napisu tam nebo jednoduse Vam na meila..Tak se hlaste Ahoj
mail:Sabycek11@seznam.cz
papa Sabca

Informace o Westíkovi

28. ledna 2008 v 17:15 | Sabča(majitelka blogu) |  informa
Informace:
Země původu: Velká Británie
Klasifikace: Skupina 3, sekce2 - nízkonozí teriéři. Bez pracovní zkoušky.
Celkový vzhled: Pes silné stavby těla s hlubokým hrudníkem a žebry sahajícími daleko dozadu; rovný hřbet, přední a zadní fronta plná síly, na svalnatých nohách v náležité míře vykazuje znamenité spojení síly a aktivity.
Povaha: Malý, aktivní, hravý, houževnatý pes se značným sebevědomím a uličnickým výrazem. Ostražitý, čilý, odvážný a sebejistý, avšak přátelský.
Hlava: Vzdálenost od týlu k očím je mírně větší než délka mordy. Hlava je bohatě osrstěna a je nesena v pravém nebo menším úhlu k ose krku. Hlava nemá výt nesena vysunutá vpřed.
Lebka: Mírně klenutá, čelní partie mají od jednoho kraje k druhému hladké obrysy. Od nasazení uší k očím se nepatrně zužuje.
Stop: Výrazný, tvořený bezprostředně nad očima silnými nadočnicovými oblouky, které přes oči mírně přečnívají a mezi očima vykazují slabou prohlubeň.
Nos: Černý, poměrně velký, který se zbývající částí mordy tvoří hladký obrys. Nevyčnívá dopředu.
Morda: Od očí směrem k čenichu se postupně zužuje. Morda není pod očima vpadlá, ani příkře spadající, nýbrž dobře vyplněná.
Zuby: Silné a rovné čelisti. Mezi špičáky jsou natolik široké, aby byl vyjádřen požadovaný uličnický výraz. Zuby jsou v poměru k velikosti psa velké, s pravidelným nůžkovým skusem (horní zuby těsně překrývají spodní a jsou vsazeny kolmo do čelisti).
Oči: Posazené daleko od sebe, středně velké, nejsou vypouklé. Oči jsou pokud možno co nejtmavší, mírně vpadlé, s bystrým a inteligentním výrazem a z pod hustého obočí působí pronikavým pohledem. Světlé oči jsou vysoce nežádoucí.
Uši: Malé, vztyčené a pevně nesené, zakončené výraznou špičkou. Nejsou nasazené ani příliš daleko od sebe ani příliš blízko. Srst na uších je krátká a hladká. Neměla by se stříhat. Na špičkách uší nesmějí být střapečky srsti. Kulaté, široké, velké nebo tlusté uši nebo srstí příliš porostlé uši jsou nanejvýš nežádoucí.
Krk: Dostatečně dlouhý, aby umožnil požadované nasazení hlavy; svalnatý, postupně se rozšiřující k základně a plynule přecházející do hezky šikmých ramen.
Tělo: Kompaktní, s rovným hřbetem, širokými a silnými bedry, hlubokým hrudníkem; žebra v horní polovině dobře klenutá, z boku působící dosti plochým dojmem. Zadní žebra značně hluboká; odstup mezi posledním žebrem a pánevní končetinou je tak krátký, jak jen vyžaduje volnost pohybu.
Ocas: Dlouhý 12,5 až 15 cm, pokrytý drsnou, ne však přerostlou srstí (bez vlajky). Ocas je pokud možno co nejrovnější, nesený čile, nikoliv však vesele či přetočený nad hřbet. Dlouhý ocas je nežádoucí a nemel by být v žádném případě kupírován.
Hrudní končetiny: Nohy krátké, svalnaté, hustě pokryté krátkou hrubou srstí. Ramena umístěná šikmo vzad. Lopatky jsou široké a přiléhají těsně ke stěně hrudního koše. Ramenný kloub je umístěn vpřed. Lokty těsně přiléhají a umožňují pohyb HK souměrný s osou těla.
Pánevní končetiny: Silné, svalnaté a přes záď široké. Nohy jsou krátké, svalnaté a šlachovité. Velmi svalnatá stehna nestojí příliš daleko od sebe. Hlezna dobře zaúhlená a posazená pod tělem tak, aby byla v postoji i v pohybu poměrně blízko u sebe. Strmá nebo slabá hlezna jsou nanejvýš nežádoucí.
Tlapky: Přední tlapky jsou větší než zadní; okrouhlé, přiměřeně velké, silné, s tlustými polštářky pokryté krátkou drsnou srstí. Zadní tlapky jsou menší a mají tlusté polštářky. Povrch polštářků a všechny drápy mají být nejlépe černé.
Pohyb: Volný, přímý a celkově lehký. HK volně vybíhají vpřed z ramen. Pohyb PK je volný a silný, končetiny se pohybují blízko u sebe. Strmá nebo slabá hlezna jsou nanejvýš nežádoucí.
Srst: Dvojí. Krycí srst je tvořena z drsné srsti zhruba 5 cm dlouhé, bez jakéhokoliv zvlnění. Podsada, která připomíná kožešinu, je krátká, měkká, přiléhavá. Otevřená srst je nanejvýš nežádoucí.
Barva: Bílá.
Velikost: Výška v kohoutku přibližně 28 cm.
Vady: Každá odchylka od uvedených požadavků a míra závažnosti by měla být úměrná stupni odchylky.
Poznámka: Psi by měli vykazovat dvě zřetelně normální varlata plně sestouplá v šourku.

Pár Foteček

28. ledna 2008 v 17:09 | Sabča(majitelka blogu) |  foty
Pekný!!

Jorkšírek-Photísky

28. ledna 2008 v 17:04 | Sab!nka |  Foteny
Jak rozkosne!!

Informace o něm

28. ledna 2008 v 16:53 | Sabča(majitelka blogu) |  infor
Neco o zlatem retrivrovi:
Zlatý retrívr je nejenom krásný, ale také hodný, milý, nekonfliktní, a hlavně nekonečně přizpůsobivý. Považuje se za jedno z nejlepších plemen "k dětem". Přestože je svým původem lovecký pes a miluje pohyb ve volné přírodě, koupání, plavání, prohledávání terénu a přinášení aportů, bez mrknutí oka se spokojí s životem uprostřed města i s tím, že většinu života stráví na pohovce. Takový život si ale nezaslouží. Každý zodpovědný majitel, který si pořídí retrívra, by měl počítat s tím, že bude mít loveckého psa, který ke svému zdárnému vývinu potřebuje hodně pohybu. Zlatý retrívr skvěle zvládá roli průvodce nevidomých, uplatní se i v práci záchranáře a canisterapii.
Původ: Vznikl křížením předchůdců flat coated retrívrů s dnes už neexistujícími vodními španěly, které se poprvé uskutečnilo roku 1868 díky lordu z Tweedmounthu. Pro zušlechtění typu byli prý později přikříženi i irští setři. K oficiálnímu uznání poprvé došlo roku 1913.
Popis: Středně velký, statný, harmonicky stavěný pes. Hlava vyvážená, dobře modelovaná, bez hrubých rysů, se širokou lebkou a stejně dlouhým, silným, širokým a hlubokým čenichem. Oči tmavě hnědé. Uši středně velké, zavěšené ve výšce očí. Krk dostatečně dlouhý, svalnatý a suchý. Končetiny rovné, silné a svalnaté. Tělo s prostorným hrudníkem, dobře klenutými žebry a krátkou bederní partií. Ocas v linii hřbetu, dosahuje k hleznům. Srst delší, hladká nebo zvlněná, hustá a odpuzující vodu. Zbarvení: zlaté až krémové. Velikost: kohoutková výška psů 56-61 cm, fen 51-56 cm. Hmotnost: 27-33 kg.
Zvláštní nároky: Potřebuje hodně pohybu a pravidelnou péči o srst.
Užití: Lovecký pes, mnohem častěji však chovaný jen jako pes rodinný.
zdroj - knihy Pes pro mě (Lea a Martin Smrčkovi, Libuše a Jaromír Knotkovi) a Kapesní atlas psů (Lea a Martin Smrčkovi)

Obrázky Štěňátek

28. ledna 2008 v 16:48 | Sab!nka |  fots
Ty jsou roztomilý!!!Že jo!!
Sou pěkny!

Krásné Fotečky

28. ledna 2008 v 16:40 | Sabča(majitelka blogu) |  fots
Mě osobně se teda líbí.

Giltery

28. ledna 2008 v 16:23 | Sabča(majitelka blogu) |  ostatnibsb
Sice jsou jen 2 ale pekny,ne??
Kopirovala jsem z jednoho blogu.Zdrojík dodám.
Hezké
Taky hezké

Animace Snubbies

28. ledna 2008 v 16:08 | Sabča(majitelka blogu) |  Ostatko
To je krása!!
Discotéka!!
Myslim že Jorkšírek??Asi jo..

Fotečky The Dog

28. ledna 2008 v 16:01 | Sabča(majitelka blogu) |  Obrazecky
Líbí???Pište komentáře

Princess Snubbies-Foto

28. ledna 2008 v 15:58 | Sabča(majitelka blogu) |  Obrazecky

Nějaké info

28. ledna 2008 v 15:49 | Sabča(majitelka blogu) |  informacee
Tady mate nekolik informaci o Bernskem Salasnickem Psovi
ANGLICKÝ NÁZEV:
Berner Sennenhund; angl.: Bernese Mountain Dog
PŮVOD:
Známý již ze středověku. Je nejpopulárnější ze všech alpských psů Švýcarska. Odvozuje se od římských Molossů a místních pracovních psů. V horských oblastech Švýcarska byl po dlouhá staletí pomocníkem pastevců, hlídačem stád, honákem i tahounem. Dnes výborný společenský a rodinný pes, který dokáže i hlídat.
POPIS:
Vyšší střední pes mohutné stavby těla, výška v kohoutku je 58 až 70 cm, hmotnost okolo 45 kg. Pevná kostra je tělo obdélníkového formátu (9:10), má rovný hřbet a hluboký hrudník, dosahující alespoň k loktům. Hlava se značí silnou lebkou a středně dlouhým čumákem. Přechod od čela k čumáku je hluboký. Oči tmavé, mandlového tvaru, uši středně velké, vysoko nasazené, trojúhelníkové. Ocas dlouhý, sahající až pod hlezna, bohatě osrstěný. Nemusí být ohnutý nebo zatočený na záda. Tlapy jsou krátké a kompaktní. Srst volná, docela dlouhá, může být mírně zvlněná. Zbarvení černé s rezavým nádechem (na šíji, nad očima, tlapách a hrudi) s bílými znaky.
VÝŠKA:
Pes má v kohoutku 64 až 70 cm, ideal je 66 až 68 cm.
Fena má v kohoutku 58 až 66 cm, ideal je 60 až 63 cm.
VÁHA:
Kolem 45 kg.
SRST:
Srst je hustá, volná, celkem dlouhá, většinou mírně zvlněná. Zbarvení černé s rezavým nádechem (na šíji, nad očima, tlapách a hrudi) s bílými znaky.
CHARAKTER:
Velice nádherný a chytrý pes, s charakterem budoucího dříče. Povaha odpovídá ušlechtilému zevnějšku, je tichá, klidná, jemná, k pánovi a jeho rodině velmi přátelská a oddaná, k cizím spíše uzavřená. Veškerá výchova musí probíhat bez sebemenšího náznaku hrubosti, jinak se pes stává plachým. Někdy je chován i jako příjemný společník. Na celém světě získal popularitu jako nádherný výstavní i domácí pes, oddaný přítel a miláček rodiny. Dobře se snáší s dalšími domácími zvířaty. Klidný, dobromyslný a vlídný pes. Je sebejistý, nebojácný, přátelský ke všemu živému. Přesto z něj lze vychovat i dobrého hlídače.
Měl by být celoročně ubytován venku, neboť potřebuje dostatek prostoru. Jeho výchova není náročná.
PÉČE:
Srst vyžaduje pravidelnou, i když časově ne příliš náročnou péči.
PLEMENO:
FCI II. - Pinčové a knírači, molossoidní.
Skupina 2 Pinčové a knírači, molossoidní a švýcarští salašničtí psi.
Sekce 3 Švýcarští salašničtí psi.
Bez pracovních zkoušek.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
BSP
ČÍSLO STANDARDU:
45 / 1993 (Švýcarsko)
HLAVA silná. Lebka se jeví z profilu i zepředu mírně klenutá; vyznačený, ale ne příliš výrazný čelní sklon (stop), mírně znatelná střední čelní rýha, morda (krajina obličejová, partie nosu) silná, středně dlouhá, rovná.
ČENICH: černý.
PYSKY: málo vyvinuté a přiléhající s černými okraji.
CHRUP: úplný, silný, nůžkový skus.
OČI: tmavohnědé, mandlového tvaru s dobře přiléhajícími víčky.
UŠI: trojúhelníkové, lehce zaoblené, vysoko nasazené, středně velké v klidu ploše přiléhající.
KRK: silný, svalnatý, středně dlouhý.
TĚLO: silné, kompaktní.
HRUDNÍK: dosahuje až k loktům, široký s výrazným předhrudím, hrudní koš v průřezu široce oválný.
HŘBET: pevný, rovný.
BEDERNÍ PARTIE: široká a silná.
ZÁĎ: mírně zaoblená.
BŘICHO: nevtažené.
OCAS (prut): hustě osrstěný, dosahující alespoň k hlezennímu kloubu, v klidu svěšený, v pohybu vznášející se na úrovni hřbetu, nebo nesený poněkud nad ním.
KONČETINY:
PŘEDNÍ KONČETINY:
Celkově: postavení spíše široké, při pohledu zepředu rovné a souběžné.
Lopatky: dlouhé, silné, šikmo uložené, s rameny tvoří ne příliš tupý úhel, přiléhající a dobře osvalené.
Nadprstí přední nohy: téměř kolmo postavené, pevné.
Tlapy: krátké, zakulacené a dobře uzavřené, prsty dobře klenuté.
ZADNÍ KONČETINY:
Celkově: postavení při pohledu zezadu rovné, ne příliš úzké, nárty ani tlapy nesmějí být vtočené dovnitř, ani vytočené ven. Vlčí drápky (paspárky) musí být odstraněny.
Stehna: dosti dlouhá, při pohledu ze strany tvoří s bérci zřetelný úhel, široká, silná a dobře osvalená.
Hlezenní klouby: silné, dobře zaúhlené.
Chody: prostorné, vyrovnaný pohyb při všech druzích chodů, volný posun a dobrý kmih zadních končetin, v klusu při pohledu zepředu i zezadu přímočaré vedení končetin.

Obrázečky Berňáků

28. ledna 2008 v 15:43 | Sabča(majitelka blogu) |  fotts
Pěkné

Obrázky

28. ledna 2008 v 14:23 | Sabča(majitelka blogu) |  Obrazecky
Jorkšírek
Westík
Shi-Tzu
Shi-Tzu
Papilon
Labrador
Knírač
Jezevčík
Border Collie
Bernardýn
Dalmatin
King Charles Španěl
Kokršpaněl
Kokršpaněl
Jorkšírek
Westík
Jestli kopirujete tak uveďte zdroj!A pište komentíky ;o)

Popis Jorkyho

27. ledna 2008 v 19:51 | Sabča(majitelka blogu)
POPIS:
Yorkšírský teriér je velice kompaktní pes, podobný na dlouhosrstého Toi-teriéra. Výška v kohoutku je 23 cm. Hmotnost do 3,2 kg (někdy i nižší). Hlava je zploštělá, s krátkým čumákem a černým čenichem nosu. Na hlavě je dlouhá srst jasně zlatavé barvy. Zvláště dlouhá srst je na čumáku a okolo uší. Zřetelně jasné je rozdělení barev: na hlavě je pouze zlatavě pálená, na krku a těle tmavá, modravě ocelová. Uši nejsou velké, tvarované do písmene "V", stojaté nebo polo-stojaté. Ocas je pokrytý srstí tmavšího odstínu než na celém těle. Dle standardu srst nesmí padat z boků na podlahu a je pravidelně rozdělena od špičky nosu až ke konečku ocasu do pěšinky. Přiznané je modré zbarvení ocelového odstínu, se zlatavým pálením, u kořene tmavším. Štěňata tohoto plemene se rodí na svět zcela černí.
VÝŠKA:
Ideál 23 cm.
VÁHA:
Do 3,2 kg.
SRST:
Srst vyžaduje pečlivou a důkladnou péči.
CHARAKTER:
Yorkšírský teriér je velice oddán svému majiteli, vyniká pevným zdravím. Je velice veselým i společenským psem. Nádherně se chová nejen ke všem členům rodiny, ale i k jiným domácím zvířatům.
PLEMENO:
FCI III. - Teriéři.
Sekce 1 - Toy teriéři.
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
YT

Jorkšírsky teriér-Fotečky

27. ledna 2008 v 19:48 | Sabča(majitelka blogu)
Psí Moodička
BANNER

WELCOME TO CZECH FANS ABOUT AVRIL LAVIGNE!